Isabel Allende

Isabel Allende (ur. 1942) – chilijska pisarka i dziennikarka. Jej rodzina została zmuszona do ucieczki do Wenezueli po zamachu stanu z 1973 roku, podczas którego obalono ówczesnego prezydenta Chile, kuzyna jej ojca, Salvadora Allendego, a do władzy doszedł Augusto Pinochet. Doświadczenia te Allende wykorzystała, pisząc swoją debiutancką książkę Dom duchów, która stała się międzynarodowym bestsellerem i została sfilmowana w gwiazdorskiej obsadzie. Opublikowała ponad 20 powieści, m.in.: Dom duchów (Marginesy 2021), Córkę fortuny (Marginesy 2021), Portret w sepii (Marginesy 2022), Z miłości i cienia (1992), Opowieści Ewy Luny (2000), Inés, panią mej duszy (2008), Japońskiego kochanka (2016), W samym środku zimy (2018), Długi płatek morza (Marginesy 2020) i Violetę (Marginesy 2024), które zostały przetłumaczone na 35 języków i sprzedane na całym świecie w 70 milionach egzemplarzy, a także autobiograficzną prozę Kobiety mojej duszy (Marginesy 2022). Od 1987 roku mieszka w Stanach Zjednoczonych.ch.

Najnowsza książka Isabel Allende! Historia obejmująca dziesięciolecia i przemierzająca kontynenty, podążająca za dwojgiem młodych ludzi, którzy uciekają przed hiszpańską wojną domową.
Najpiękniejsza powieść o miłości. Najpiękniejsza powieść o rodzinie. Pisarski debiut Isabel Allende, który przyniósł jej tytuł jednej z najważniejszych pisarek iberoamerykańskich XX wieku.
Poznajcie ulubioną bohaterkę samej Isabel Allende – Elizę, która postanowiła uciec ze złotej klatki, by odnaleźć swoje przeznaczenie. Napisany z rozmachem prequel powieści „Dom duchów”.
Opowieść o stracie, miłości, poszukiwaniu własnej tożsamości i o władzy, jaką ma nad człowiekiem jego przeszłość. Ostatnia część sagi opowiadającej o burzliwych losach znanej z Domu duchów i Córki fortuny rodziny del Valle.
„Nie muszę wymyślać bohaterek swoich powieści, silnych i zdeterminowanych kobiet, bo mam je wokół siebie”. Piękna i wzruszająca autobiograficzna opowieść Isabel Allende.
Długo wyczekiwana nowa powieść Isabel Allende. Inspirująca i poruszająca opowieść o kobiecie, która była świadkinią przełomowych wydarzeń XX wieku.
Autorka „Długiego płatka morza” splata losy żydowskiego chłopca uciekającego w 1938 roku z okupowanej przez nazistów Europy oraz matki i córki uciekających z Salwadoru w XXI wieku.